Pielęgnacja obuwia

Aby obuwie zachowało doskonały wygląd przez długi czas, pamiętaj o podstawowych czynnościach mających na celu zabezpieczenie powierzchni skóry przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.


Skóry licowe

Do skór licowych zalecamy stosowanie past lub kremów zawierających naturalne woski. W pierwszej kolejności należy oczyścić obuwie z zabrudzeń, następnie za pomocą gąbki nakładać równomiernie niewielkie ilości pasty lub kremu do skór licowych. Naturalne woski wnikną w powierzchnię skóry, chroniąc przed nadmiernym wysuszeniem, które może doprowadzić do pękania wierzchniej warstwy skóry. Ponadto woski nadadzą naturalny połysk, który podkreśli końcowe polerowanie miękką tkaniną.


Skóry zamszowe

Obuwie wykonane ze skór zamszowych najbardziej narażone jest na czynniki atmosferyczne i wszelkie zabrudzenia, dlatego zabezpieczamy zewnętrzną powierzchnię butów w ostatnim etapie produkcji specjalną powłoką o strukturze nano cząsteczek. Powierzchnia skóry chroniona jest w efektywny i trwały sposób, a dzięki nano technologii posiada wszystkie właściwości skóry naturalnej pozwalając przepuszczać wilgoć na zewnątrz. Kropelki deszczu nie wnikają w skórę, a buty stają się w znacznym stopniu odporne na wodę. Zabrudzenia będą łatwiejsze do usunięcia, a kolor pozostanie intensywny. Pamiętaj także, aby regularnie w trakcie użytkowania zabezpieczać buty ze skór zamszowych preparatami przeznaczonymi tylko i wyłącznie do tego rodzaju skór. Występują one najczęściej w aerozolu. Przed aplikacją preparatu usuń zabrudzenia za pomocą miękkiej szczotki.


Skóry lakierowane

Obuwie wykonane ze skór pokrytych lakierem nie wymaga tak starannej pielęgnacji, jak pozostałe rodzaje. Jednak dla utrzymania powierzchni skóry butów w dobrej kondycji zalecamy stosowanie past przeznaczonych do skór lakierowanych. Woski zawarte w pastach pozwolą na dłużej zachować połysk oraz intensywny kolor.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl