Rozmiary

Rozumiemy jak ważne jest odpowiednie dopasowanie obuwia szczególnie z wysokimi obcasami oraz jak trudno jest wybrać na odległość właściwy rozmiar. Poświęcając kilka chwil na staranne zmierzenie stopy zgodnie z zamieszczonymi poniżej wskazówkami, zyskasz lepsze dopasowanie obuwia już za pierwszym razem.

Wybierając rozmiar kieruj się przede wszystkim długością stopy. Istnieją jednak wyjątki, gdy stopa ma większy obwód w śródstopiu lub jest bardzo szczupła, dlatego w razie wątpliwości odnośnie wybranego rozmiaru prosimy o wiadomość, podaj nam wybrany model obuwia oraz wymiary stopy. Pomożemy wybrać właściwy rozmiar na podstawie zmierzonej długości stopy oraz obwodu w śródstopiu. Mierzymy każdy nowy model obuwia, dlatego potrafimy bardzo precyzyjnie doradzić, który rozmiar będzie najlepiej dopasowany do Twoich wymiarów stopy.

Długość mierzymy zawsze między skrajnymi punktami obrysu stopy.

Obwód w śródstopiu za palcami należy mierzyć centymetrem krawieckim, opierając całą stopę na twardym podłożu. Obwód stopy mierzymy lekko po skosie, na wysokości kostek znajdujących się za palcami w najszerszym miejscu po obu stronach stopy, nie za ciasno, ani też za luźno. Zgodnie z tym, jak powinno być dopasowane obuwie do Twojej stopy.

Wymiary w tabeli podane są w centymetrach. Wysokości obcasów odpowiadają średnim rozmiarom obuwia.Małe rozmiary obuwia damskiego  Małe rozmiary buty damskiTylko małe rozmiary butów damskich - dobierz swój mały rozmiar


INDYWIDUALNE DOPASOWANIE OBUWIA

 

1. TĘGOŚĆ OBUWIA


ZMNIEJSZENIE TĘGOŚCI

Jeśli Twoja stopa jest bardzo szczupła i każda para butów sprawia wrażenie zbyt luźnej w śródstopiu mimo dobrze dobranego rozmiaru, mamy rozwiązanie. Na indywidualne zamówienie możemy wykonać dla Ciebie parę obuwia ze zmniejszoną tęgością w śródstopiu o jeden lub nawet dwa rozmiary. Dzięki takiemu rozwiązaniu buty będą ciaśniejsze w śródstopiu, a stopa zyska większą stabilność.


ZWIĘKSZENIE TĘGOŚCI

Wybierasz obuwie, które zakrywa palce oraz piętę i masz większy obwód w śródstopiu o jeden rozmiar? Wypróbuj w pierwszej kolejność buty w większym rozmiarze. Często takie rozwiązanie sprawdza się doskonale. Jeśli stopa ma tylko nieznacznie większy obwód w śródstopiu względem standardowego rozmiaru, ciaśniejsze buty dopasują się do stopy w trakcie użytkowania.
Natomiast w letnich modelach obuwia, gdy stopa jest mniej zakryta, szczególnie w sandałach, długość obuwia dobieramy do długości stopy, zwiększając jedynie tęgość zgodnie ze zmierzonym obwodem stopy w śródstopiu.

Warto pamiętać, że obuwie wykonane z miękkich naturalnych skór w trakcie użytkowania potrafi dopasować się do stopy, nawet jeśli na początku jest ciaśniejsze.

Wszelkie zmiany standardowej tęgości obuwia powodują utratę prawa do zwrotu lub wymiany, dlatego zamów i wypróbuj parę w standardowym rozmiarze, a następnie dokonaj wymiany na nową z odpowiednimi modyfikacjami.

Jeśli chcesz zamówić parę o zmienionej tęgości napisz w uwagach do zamówienia, jakie modyfikacje mamy wykonać względem standardowej pary butów.
Chcesz, abyśmy przygotowali dla Ciebie parę w rozmiarze 34 oraz tęgości z rozmiaru 33, napisz: Rozmiar 34. Tęgość 33.
Wówczas wykonamy parę w rozmiarze 34 z tęgością w śródstopiu z rozmiaru 33.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl